CNN Prima NEWS potvrdila slib divákům! Jako první oznámila jména i pořadí postupující dvojice z 1. kola prezidentských voleb

Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS díky predikčnímu modelu od agentur STEM a STEM/MARK oznámila při sečtení 88,58 % hlasů už v 15:57 odpoledne finální pořadí jednotlivých kandidátů na prezidenta. Vítězství Petra Pavla se podařilo určit už ve chvíli, kdy byl na prvním místě stále ještě Andrej Babiš s mírným náskokem. Výsledky predikce CNN Prima NEWS se potvrdily více než hodinu po zveřejnění. Jak je to možné?

Jádrem této volební predikce je to, že vycházíme asi ze 13 volebních okrsků, které se chovají voličsky podobně. Při 20 až 25 procentech sečtených hlasů dokážeme odhadnout konečný výsledek poměrně přesně,“ říká ředitel společnosti STEM/MARK Martin Buchtík. Právě díky tomu je pak možné dopočítat, jak budou lidé hlasovat. V závislosti na tom, jak jsou tyto skupiny velké, následně analytici složí poměrně přesný obrázek celé republiky.

„Na CNN Prima NEWS se při volbách pravidelně opíráme o tvrdá data. Jsem rád, že tato naše strategie ve spojení s dlouhodobou a plodnou spoluprací s agenturami STEM a STEM/MARK opět přinesla úspěch. Stejně tak, jako jsme s předstihem odhadli výsledek sněmovních voleb v roce 2021, oznámili jsme i tentokrát našim divákům pořadí vítězných kandidátů dříve, než byly hlasy dopočítané,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Úspěšná predikce CNN Prima NEWS 15:57:  https://data.prima-net.cz/index.php/s/x5EcFpZcmaCKrjd

Predikce STEM a STEM/MARK nabídne CNN Prima NEWS i ve 2. kole volby. Už podle dnešní předběžné predikce by dle výsledků prvního kola prezidentské volby měl ve druhém kole zvítězit Petr Pavel nad Andrejem Babišem.