CNN Prima NEWS na podzim posílí živé vysílání zpravodajství a zaměří se na regiony

CNN Prima NEWS od září přidává několik naživo vysílaných zpravodajských relací. Ráno a odpoledne přibydou dva nové zpravodajské bloky, které nabídnou nejdůležitější aktuální informace zpracované do větší hloubky. Diváci se můžou těšit i na větší množství mimořádných a speciálních vysílání, která mají u publika úspěch. Odpolední blok doplní i regionální zprávy, které budou vznikat ve spolupráci s Deníkem, patřícím do vydavatelské skupiny VLTAVA LABE MEDIA.

„Po prvních třech měsících vysílání jsme se rozhodli optimalizovat program CNN Prima NEWS. Přidáváme proto kontinuální zpravodajství v 10.00 a ve 21.30 hodin. Některé vybrané úspěšné pořady, jako 360° Pavlíny Wolfové či diskuzní pořad K VĚCI, posouváme do atraktivnějších časů. Na podzim připravujeme také nové regionální vysílání a tematické speciály, které patří k divácky nejúspěšnějším na zpravodajském kanále,“ říká ředitel skupiny Prima Marek Singer a dodává: „Další chystané změny a novinky ohledně HLAVNÍCH ZPRÁV a CNN Prima NEWS představíme na konci srpna.“

CNN Prima NEWS také čeká posílení domácího zpravodajství. Novinkou budou dva zpravodajské bloky, které umožní probrat témata do větší hloubky a nabídnou divákům intenzivnější zážitek ze sledování. První z bloků začíná poledními Zprávami ve 12 hodin, na které navazuje diskuzní pořad INTERVIEW. Ten nově nabídne pětici moderátorek. Lucie Hrdličková se i nadále zaměří na ekonomiku a zajímavé osobnosti z byznysu, Martina Kuzdasová zase na sociální a zdravotnická témata a dvojice zahraničních redaktorek Petra Vintrová a Anna Kadavá se bude věnovat zahraničním hostům a tématům. Novou posilou týmu INTERVIEW se stane Pavlína Kosová, která si bude zvát nejen politiky, ale i společensky významné osobnosti. Odpoledne zůstávají oblíbené Krimi zprávy, které startují v 16.30 a vysílají se zároveň i na Primě.

V 17 hodin pak začnou během podzimu otevírat nové regionální zprávy odpolední blok, který během devadesáti minut nabídne to nejdůležitější z českých i zahraničních událostí celého dne. Následuje pořad K VĚCI v 17.30. Neústupná moderátorka Marie Bastlová si každý den zve politiky a osobnosti veřejného života k aktuálním tématům. Během podzimu se k ní navíc připojí nový, ostřílený novinář a moderátor. V 18 hodin pak přichází na řadu hlavní zpravodajský přehled dne s rychlými a přesnými informacemi v souvislostech, který v budoucnu zastoupí současné HLAVNÍ ZPRÁVY. Ty bude v nové podobě vysílat pouze hlavní kanál Prima.

Pořad 360° Pavlíny Wolfové se nově posune do prime time ve 20.30 a stejně jako doposud nabídne několik zásadních hostů k aktuálním tématům a přinese zpravodajsko-publicistický přehled dne.

Regionální zprávy

Během podzimu plánuje CNN Prima NEWS spustit i pořad zaměřený na regiony ve spolupráci s Deníkem z vydavatelské skupiny VLTAVA LABE MEDIA.

„Deník disponuje jednou z nejsilnějších regionálních redakcí v České republice. Naši redaktoři jsou v každém kraji i menších městech, a často tak jako jediní přinášíme témata o aktuálním dění v dané lokalitě. Ve spolupráci se CNN Prima NEWS vidím jedinečnou příležitost nabídnout divákům prostřednictvím obrazovky nejkomplexnější souhrn zásadních regionálních událostí,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku společnosti VLTAVA LABE MEDIA.

Spojením s rozsáhlou sítí regionálních redaktorů CNN Prima NEWS tak vznikne pořad plný reportáží z míst, která diváci důvěrně znají, a témat, která se jich týkají.

Zpravodajské speciály

CNN Prima NEWS bude během podzimu nabízet i větší množství speciálních vysílání. Ta patří k divácky nejúspěšnějším a dokáže obstát i proti zavedené konkurenci.  Ukazuje to příklad tragického požáru v Bohumíně. Mimořádné vysílání dne 8. srpna 2020 po 21. hodině dosáhlo share 3 % v CS 15+. Pořad sledovalo 80 000 v CS 15+. Díky rychlé reakci byli regionální reportéři CNN Prima NEWS na místě krátce po vzniku požáru a podařilo se jim získat důležitá svědectví, která poté citovala mnohá média.

Silné stránky spolupráce zpravodajského kanálu CNN Prima NEWS se sítí CNN International ukázala exploze v Bejrútu. Speciální vysílání nabídlo velmi rychle záběry z místa i živé vstupy s reportéry CNN a lidmi z oblasti. Bleskově je rovněž možné přepojit vysílání na CNN International a vysílat například tlumočené živé tiskové konference či vstupy reportérů z oblastí katastrof či náhlých významných událostí.

Multiplatforma

Speciály také ukázaly to, že CNN Prima NEWS není jen televizí, ale multimediální platformou provázanou i s webem CNNPrima.cz a sociálními sítěmi. Mimořádné zprávy o výbuchu v Bejrútu měly na Facebooku CNN Prima NEWS dosah přes 180 000 uživatelů.

CNN Prima NEWS chystá během podzimu další změny. Zásadní informace ohledně nových tváří a podoby jednotlivých pořadů oznámí na konci srpna.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.