CNN Prima NEWS je tu pro vás už tři roky a nyní s rekordním počtem diváků

Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS má za sebou třetí, a zatím nejúspěšnější rok od svého vzniku. Díky několika náročným projektům, jako například netradičně zpracovanému zpravodajství ke komunálním volbám, a zejména velkolepě pojatým prezidentským volbám, přibýval i počet diváků. Sledovanost televizního kanálu již třetí kalendářní rok v řadě roste a v roce 2023 zatím průměrně dosáhla na 2% share v CS 15+. Řadu rekordů ve sledovanosti překonaly i jednotlivé pořady v čele s diskusní Partií Terezie Tománkové, kterou v letošním roce několikrát sledovala čtvrtina všech diváků u obrazovek. Daří se i onlinu – CNNPrima.cz se od svého startu drží mezi nejnavštěvovanějšími zpravodajskými weby v Česku, v měsíčních číslech to zatím dotáhl nejvýše na 3,9 milionu reálných uživatelů. I díky velkému zásahu na sociálních sítích oslovuje v roce 2023 celá multiplatforma měsíčně v průměru 7 milionu lidí.[1]

Mohlo se zdát, že po rekordních počtech diváků zpravodajství po loňské ruské invazi na Ukrajinu bude zájem o zprávy klesat. Na CNN Prima NEWS se tento trend nepotvrdil. Zpravodajská televize zaznamenala v letošním roce zatím nejvyšší průměrnou celodenní sledovanost, která na konci dubna dosahovala 2 % v CS 15+.

„CNN Prima NEWS má stále víc diváků, roste a zlepšuje se. Věřím, že všem kolegům z redakce to dělá stejnou radost jako mně. My ze zpravodajství ale dobře víme, jak pomíjivý může být dobrý výsledek a jak důležité je na skvělý vysílací den navázat. A o to se snažíme neustále, protože zprávy nikdy nespí. To je naše práce a přesně to děláme už třetím rokem. Děkuji všem kolegům za nasazení a zapálení pro věc, mnohdy nad rámec běžných povinností,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

 

Tvrdou práci celé redakce ocenili diváci při obou posledních volbách. Při těch prezidentských v lednu letošního roku zaznamenala stanice CNN Prima NEWS zatím historicky nejvyšší celodenní sledovanost 4,52 % v CS 15+. Ve volební den v rozhodujícím druhém kole dosahoval share téměř 10 %. A předvolební Superdebaty v čele s uznávanou moderátorkou Terezií Tománkovou zasáhly téměř 2,2 milionu diváků v CS 15+.

CNNPrima.cz čekají inovace a nové formáty

Na webu CNNPrima.cz byla v průběhu komunálních i prezidentských voleb extrémně úspěšná interaktivní mapa s výsledky hlasování v jednotlivých městech a obcích. Při prezidentských Superdebatách navíc opět skvěle zafungovalo propojení přímého přenosu s hlasováním diváků přes QR kód na webu a přes SMS. Vedle voleb čtenáře webu v poslední době zaujaly příběhy a rozhovory s českými zdravotníky a bojovníky na Ukrajině nebo servisní ekonomická témata, která pomohla lidem ušetřit v náročné době krize.

„Jsem rád, že se nám podařilo zvládnout tři náročné roky a patříme mezi nejčtenější zpravodajské weby v Česku. Nyní nás čeká řada velkých výzev, od rozšíření obsahu a nové verze webu, až po implementaci AI technologií do workflow redakce. Určitě chceme naplno využít množství kvalitního a exkluzivního video obsahu a pracovat dále na rozjezdu nových onlinových formátů,“ plánuje ředitel online zpravodajství Tomáš Večeřa.

Výročí oslavené speciálním vysíláním

Na velké oslavy tým CNN Prima NEWS nemá čas. Ke třetímu výročí od startu vysílání si totiž multiplatforma nadělila mimořádně rozsáhlý speciál ke korunovaci britského krále Karla III., která přitáhne pozornost celého světa. CNN Prima NEWS tak nabízí další speciální vysílání už od 1. května 2023. Do Londýna zamířila trojice reportérů, kteří zprostředkovávají divákům atmosféru královského týdne zblízka. Speciálním sobotním vysíláním provedou diváky Terezie Tománková, Markéta Fialová a Karel Voříšek. Přímý přenos z Westminsterského opatství i další sobotní program bude už od dopoledne bez reklam. A korunovační klenoty, královské kočáry i trůn postavíme přímo do našeho studia.

Podívejte se na zbrusu novou kampaň CNN Prima NEWS: Seriózně, spolehlivě a srozumitelně. Jsme tu pro vás!

Video najdete zde: https://cnn.iprima.cz/zpravodajska-multiplatforma-cnn-prima-news-slavi-3-roky-345218

[1] Zdroj: ATO – Nielsen, živě + TS0-3 TV, podmínka reache 3 min. souvisle, NetMonitor, Facebook, Instagram, leden – březen 2023, ke dni 28. 4. 2023, Celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho (TV, online, social)