BIZ BRUNCH představil možnosti v Creative Sales

Obchodní zastupitelství Media Club pro své klienty uspořádalo další ze série BIZ BRUNCH setkávání. Tentokrát jim byly na businessové snídani nabídnuty novinky z oblasti Creative Sales. Představili se řečníci, kteří hosty nechali nahlédnout pod pokličku kreativní formy reklamy s cílem zviditelnění produktů v rámci natáčení a vysílání CNN pořadů i dalších pořadů vlastní tvorby.

První prezentující byli Radana Labajová a Tomáš Dragoun, specialisté kreativního obchodu, kteří přiblížili jednotlivé reklamní formáty optikou jak seriálové a zábavné tvorby, tak i lifestylových a pořadů na stanici CNN Prima NEWS. Představili typy sponzoringu, které se vyskytují bezprostředně u pořadu, kdy k vyššímu propojení s produktem dochází např. prostřednictvím zakomponovaných grafik či injektáže. Jednou z předností injektáže je to, že logo klienta je zakomponováno přímo do pořadu či děje vlastní tvorby, a diváci ho tak vnímají pozitivněji než v reklamě. Dalším reklamním formátem je Product Placement. Jedná se o přirozené zakomponování brandu klienta do pořadu, seriálu či zábavné show. Novinkou je PP rekvizitní, kde se s produktem klienta pracuje na dlouhodobější bázi, např. v seriálu. Posledním formátem je minipořad, což je edukativní krátký formát. Může obsahovat PP, injektáž nebo být ohraničen sponzorskými vzkazy. Přestože má každý formát své omezení, vyplatí se do nich investovat, protože se jimi míří na klienta, který je těmito reklamními formáty lépe zasažen než spotovou reklamou.

Djalavian Harut, vedoucí kreativního obchodu, představil celkovou koncepci crossmediálních projektů a jejich sílu, protože díky jejich realizaci lze maximalizovat servis pro klienta. Závěrem ukázal případové studie konkrétních klientů, jako např. Samsung, Mall.cz či Fashion Arena, kde byly mimo již zmíněné formáty v rámci crossproma využity sociální sítě, platforma HbbTV, rádio a PR články a cílilo se na zvýšení Brand Awareness, představení nového brandu a jeho funkcionality či oslavu narozenin centra.