Autosalon.tv v lednu dvakrát milionářem, rostly i další platformy CAR PR MEDIA

V lednu si připsaly rekordní čísla weby Autosalon.tv, Fotrnatripu.tv a Autoweb.cz. Dařilo se i pořadům s motoristickou a cestovatelskou tematikou na televizních obrazovkách. Posilovaly také sociální sítě pod hlavičkou CAR PR MEDIA.

Autosalon.tv navštívilo v lednu více než milion reálných uživatelů. V žebříčku obsahových motoristických webů se tak umístil na druhém místě. Nejedná se ale o žádnou trendovou výchylku. Web Autosalon.tv stojí dlouhodobě na čtyřech silných zdrojích svých uživatelů. „Je to nejen Seznam.cz, ale jsou to i sociální sítě, propojení s TV pořadem a přímá návštěvnost. Měsíční průměr se tak loni pohyboval kolem 750 000 reálných uživatelů (RU) a jeho sledovanost je v porovnání s ostatními weby poměrně stabilní,“ vysvětluje Ondřej Běhal, ředitel CAR PR MEDIA.

V lednu se výjimečně dařilo i vlajkové lodi CAR PR MEDIA – televiznímu pořadu Autosalon.tv. Nejvyšší sledovanosti za poslední tři roky dosáhlo v sobotu 20. ledna vysílání třetí epizody s mottem Cesta na hory, kterou sledovalo 106 000 diváků starších patnácti let. Průměrný zásah lednových epizod se započtením premiéry a pěti repríz na kanálech Prima, Prima COOL a CNN Prima NEWS byl ve věkové skupině 15+ 364 000 diváků na jednu epizodu. Sledovanost Autosalonu se tak pohybuje v mnohonásobně vyšších číslech než u konkurenčních pořadů.

Velký úspěch na obrazovkách sklízí i cestovatelský pořad Fotr na tripu. Přestože se aktuálně vysílají reprízy čtvrté série ze severní Afriky, jejich sledovanost se blíží rekordním číslům z premiér šesté řady loni na podzim. Zásah každé lednové epizody činí se započtením tří repríz na kanálech Prima a Prima COOL průměrných 247 000 diváků ve věkové skupině 15+. Spolu s tím roste i web Fotrnatripu.tv, který v lednu zaznamenal rekordní návštěvnost. Postupně míří k cíli stát se nejsledovanějším webem o cestování v Česku.

„Za pozornost stojí i výkonnost dalšího webu, pro který připravuje obsah tým CAR PR MEDIA. Autoweb.cz meziročně téměř zdvojnásobil počet reálných uživatelů a umístil se těsně za Autorevue.cz, kterou má za cíl ve střednědobém horizontu předstihnout,“ doplňuje Ondřej Běhal.

Stabilními čísly se prezentuje rubrika Auto na webu CNN Prima NEWS, která v lednu oslovila necelých 200 000 uživatelů.

Rekordní lednová čísla přinesly i kanály CAR PR MEDIA Autosalon.tv, Fotr na tripu a I like bike na Streamu. Celkem na Stream.cz nasbírala videa na těchto třech kanálech 524 294 zobrazení.

Nadprůměrných čísel v lednu dosahovaly i sociální sítě CAR PR MEDIA. Facebookový profil Autosalon.tv už přesáhl 88 500 sledujících a dosah jeho příspěvků v lednu činil přibližně 1 200 000 uživatelů. Instagramový profil Fotra na tripu sleduje téměř 90 000 účtů. A v lednu dosáhl téměř 5 000 000 zobrazení.

 

Zdroj: NetMonitor, ATO-Nielsen.