Rádio Impuls loni zvýšilo tržby, zisk vystoupal na 67 mil. Kč

Provozovatel nejposlouchanějšího tuzemského rádia Impuls vylepšil loni své hospodářské výsledky.

Společnost Londa, provozovatel rádií Impuls a RockZone 105,9, zvýšila v loňském roce tržby na 155,4 mil. Kč. Meziročně to znamená nárůst o necelá tři procenta, což odpovídá růstu čistých reklamních investic do rádiové reklamy v loňském roce. Zvýšil se také čistý zisk společnosti na 67 mil. Kč (v roce 2017 to bylo 58 mil. Kč). Tržby společnost generuje prostřednictvím prodeje rozhlasového reklamního času.

„Hospodářské postavení společnosti je dlouhodobě stabilní. V roce 2018 nedošlo k žádným podstatným majetkovým změnám, změně činnosti společnosti či ve změně hospodářského postavení společnosti,“ uvádí se ve výroční zprávě za rok 2018.

Rádio Impuls je dlouhodobě nejposlouchanější tuzemské celoplošné rádio s denní poslechovostí přesahující jeden milion posluchačů (zdroj: Radio projekt). RockZone 105,9 je pražskou regionální rockovou stanicí.

Novým jednatelem společnosti Londa se také nedávno stal Michal Hanák (zástupce skupiny Mafra), který nahradil Ondřeje Sychrovského. Dalšími jednateli jsou Štěpán Košík (předseda představenstva Mafra) a Jiří Hrabák (generální ředitel Rádia Impuls). Londa patří do mediální skupiny společnosti Agrofert.

Zdroj: https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/07/radio-impuls-loni-zvysilo-trzby-zisk-vystoupal-na-67-mil-kc/