PRVNÍ STANICE ZAMĚŘENÁ NA HIP-HOP A RNB V ČESKU! SLEDUJTE ÓČKO BLACK!

Stanice O spustila první český hudební kanál zaměřený na žánr „black music“ s názvem Óčko Black. Programová skladba bude tvořena s důrazem na nejnovější hity a rozmanitost hiphopové, rapové a RnB scény. Prvním krokem bude playlistová televize, poté budou následovat vlastní pořady typu Óčko Chart.

„Nová stanice vzniká jako reakce na aktuální trend, který ukazuje black music jako jednoho z hlavních hybatelů, který ovlivňuje celou hudební tvorbu jak ve světě, tak na české a slovenské scéně,“  představuje myšlenku nového hudebního kanálu jeho dramaturg Petr Klasna.

„Skladby z žánrů jako je hip-hop nebo RnB se umísťují na předních příčkách hitparád a oslovují posluchače i na sociálních sítích a streamovacích službách. Divákům tak nabídneme spoustu oblíbené a často žádané žánrové muziky z posledních let, na kterou nezbylo na klasickém Óčku kvůli jeho zaměření tolik prostoru,“ dodává.

Stanice bude ze začátku tvořena playlistovými pořady, diváci se mohou těšit například na: Workin’ – vybrané aktuální hity i osvědčené klasiky, Jumpin’ – víkendový party playlist, Roots – klasickou black music, soul, reggae a funk nebo na RnB Jammin’.

Óčko Black bude stejně jako Óčko Expres dostupná pouze v placeném vysílání. Do své základní nabídky ji v těchto dnech zařazuje společnost UPC, další operátoři budou následovat. Společnosti T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom zařadí do své nabídky hudební TV stanice v HD kvalitě do února 2019. Nový kanál Óčko Black bude do nabídky operátorů zařazen následně v jarních měsících.

Zdroj: https://ocko.tv/spustili-jsem-prvni-stanici-zamerenou-na-hip-hop-a-rnb-sledujte-ocko-black-15c-/clanek.aspx?c=A190204_122513_ocko-clanky_nhoc