První díl nové minisérie Linka vidělo 1,1 mil. diváků

Úvodní díl nové minisérie Linka televize Prima vidělo 1 103 000 diváků (share 32,57 %) v CS 15+. Podíl sledujících u ekonomicky aktivních obyvatel (15–69 let) byl téměř shodný, 32,50 % (805 000 diváků). Pořad se tak stal v obou skupinách nejsledovanějším pořadem večera. Divácký úspěch zaznamenal i včerejší díl pořadu Poklad z půdy, který dosáhl nejvyšší share v této sezóně: 17,04 % (462 000 diváků) v CS 15+.

„Velice mě těší úspěch nové minisérie Linka, dlouho jsme hledali zajímavý námět, který by divákům přiblížil hluboké lidské příběhy. Snažili jsme se jít pod povrch oficiálních sdělení. A věřím, že se nám to i díky týmu zručných profesionálů v čele s režisérem Jiřím Chlumským povedlo a že se divácké oblibě budou těšit i další díly,“ říká Lenka Hornová, ředitelka obsahu, která zároveň stojí i za námětem minisérie Linka.

Původní český scénář čtyřdílné minisérie Linka je nejen plný informací o chodu linky 112, ale přibližuje také osobní život profesionálů, kteří pomáhají ostatním zachránit život, uhasit požár a vyřešit stovky dalších složitých situací. Stejně tak se osobní příběhy odvíjejí i v rovině případů, které záchranáři řeší. V každém díle jsou zachyceny nejen výjezdy složek IZS, ale také drobné případy, které se dají vyřešit po telefonu – pouze necelých 10 % volání na tísňové linky totiž končí výjezdem některé ze složek IZS. Velmi často jde o psychickou podporu a pomoc, kterou například starší osamělý člověk nemá, a tak vyhodnotí celou situaci jako krizovou a volá o pomoc. V hlavních rolích mohou diváci vidět např. Ivanu Chýlkovou, Ondřeje Brzobohatého, Martina Hoffmanna, Martina Fingera či Vladimíra Kratinu.

Další díl minisérie Linka poběží ve středu 19. června od 20.15.

 

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 18. 6. 2019

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.