Prima: Televizní přestup roku, CNN Prima News posílí Markéta Fialová

Novou posilou zpravodajského projektu CNN Prima News bude Markéta Fialová. Televizní moderátorka je jednou z dalších výrazných tváří a profesionálů české mediální scény, která se stane součástí týmu připravujícího start kanálu a spuštění projektu.

Jsme přesvědčeni, že bude významnou a výraznou posilou v týmu CNN Prima News,“ řekl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„Bez nadsázky se dá říct, že jde o televizní přestup letošního roku a na vzájemnou spolupráci se velmi těším,“ říká Martin Ondráček, ředitel zpravodajství a publicistiky.

Moje profesní kariéra začala kdysi právě na Primě. Příležitost být u startu CNN Prima News v České republice je pro mě velmi lákavá, je to výzva, na kterou se moc těším,“ říká Markéta Fialová.

Markéta Fialová, narozena 5. 2. 1971. Absolventka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, magisterský titul získala v oboru masová komunikace. Ještě při studiích zahájila profesní kariéru v tištěných médiích, přispívala do několika novin a časopisů, posléze pracovala jako elév ve zpravodajství ČT.

Jako moderátorka se poprvé představila v roce 1993, kdy se stala jednou z prvních tváří zpravodajství TV Prima (tehdejší Premiéra TV), hlavní zpravodajskou relaci tam poté moderovala až do roku 2001.

2001–2004 byla reportérkou, dramaturgyní a moderátorkou publicistického pořadu Fakta ČT

V roce 2005 se stala moderátorkou hlavní zpravodajské relace TV Nova, kde působila až do roku 2014. Vedle Televizních novin moderovala magazín Víkend a řadu speciálních živých vysílání, včetně exkluzivních prezidentských interview a politických duelů. Od roku 2014 pak připravovala a moderovala publicistický pořad Střepiny.

Je jedním z nejzkušenějších a nejvýše hodnocených moderátorů a televizních profesionálů v zemi.

Skupina Prima byla založena v roce 1993 jako první česká komerční televizní stanice. Společnost v současné době provozuje vysílání osmi televizních kanálů a šesti rozhlasových stanic. Má široké portfolio webů a tištěných magazínů, pořádá ročně několik významných akcí pro veřejnost a patří mezí české lídry na poli HbbTV. Průměrný měsíční zásah všech stanic a online platforem je téměř 100 % ekonomicky aktivní populace (CS 15–69 let), díky čemuž patří skupina Prima mezi nejsilnější mediální skupiny v České republice. Více informací na www.iprima.cz.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.