Prima odstartovala další ROG COOL Ligu. Vítězové dostanou 100 000 Kč

Prima COOL ve spolupráci se společností ASUS Republic of Gamers odstartovala koncem července další ROG COOL Ligu pro přední české a slovenské hráče. Finalisté soutěže se pak premiérově utkají v září ve finále na festivalu Vodafone YOU FEST, kde mohou bojovat o hodnotné odměny ve výši 100 000 korun.

Ve spolupráci se světově známou značkou Republic of Gamers přichází Prima COOL s letní variantou ligy, která je určena hlavně pro české a slovenské hráče ve hře Counter Strike: Global Offensive. První kvalifikace uskutečnila 31. července a byla přenášena na webu Prima-COOL.cz i na HbbTV Prima COOL. Do kvalifikace se přihlásilo 250 týmů s celkovým počtem 1250 hráčů. Všechny kvalifikace se odehrají na portálu PLAYzone.cz a vítěz si odnese 5 000 Kč. Partnery ligy jsou ASUS Republic of Gamers, KFC, AXEPLAYzone.cz.

Osm nejlepších tuzemských týmů pak bude hrát v unikátním Swiss formátu Best-Of-3, kde si čtyři nejlepší zahrají play off formátem GSL. Finalisté této fáze si pak zahrají 30. září na festivalu VODAFONE YOU FEST, který se uskuteční na pražském Výstavišti.

Největším lákadlem ligy je samozřejmě finanční odměna, kde si nejlepší tým přijde na 40 000 Kč. Poražený finalista pak získá 20 000 Kč. Týmy na třetím a čtvrtém místě si odnesou domů 15 000 a 10 000 Kč. Prima COOL se pomalu stává leadream v oblasti e -Sportu v Česku. Za pomoci silných partnerů jsme rádi, že přinášíme herní ligu, která bude opět tím nejlepším, co můžeme hráčům a fanouškům e-sportu nabídnout,” říká Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

Jarní část ROG COOL Ligy mohli diváci sledovat od února do začátku dubna. Ve finále, které se uskutečnilo na Prima COOL Day, se utkal kvartet týmů, přičemž vítězně a s tituly mistrů ve hrách CS:GO a League of Legends odcházeli ROG.eXtatus, kteří za celou soutěž neztratili ani jednu mapu, a Majestic Lions, již ve finále předvedli jasný masakr na Summoner’s Rift.

Zdroj: FTV Prima spol. s r.o.