Óčko v druhém ročníku KB Band Academy rozdělí čtvrt milionu talentovaným kapelám

Druhý ročník úspěšného projektu se ponese v duchu několika změn. Moderátorkou projektu KB Band Academy bude sexy herečka Klára Miklasová, natáčení proběhne v novém atraktivním prostředí Vnitroblocku a peníze na tvorbu kapel si letos rozdělí pouze dvě vybrané kapely.

Óčko opět ve spolupráci s Komerční bankou a mentorem Michalem „Majkláčem“ Novákem pokračuje v projektu, který po dobu několika měsíců dává neznámým kapelám prostředky na vlastní tvorbu a šanci proniknout mezi profi muzikanty. „Oproti různým workshopům kapel, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, je u nás kapely naopak získají,“ říká o projektu šéfdramaturg Óčka Alexandr Guha a dodává, že nejde ani o další vyřazovací talentovou soutěž, protože obě vybrané kapely projdou celou sérií pořadů od začátku až do konce.

Dvě vybrané kapely si mezi sebe rozdělí více než 250 000 korun a samy rozhodnou, kolik investují do nahrání singlu, natočení videoklipu, a jak pojmou vlastní koncertní show. Důležitou součástí projektu je feedback od různých osobností hudební scény a expertů v oboru. V loňském roce se do projektu zapojili David Koller, Ewa Farna nebo třeba Ben Cristovao.

Pořad se bude točit v nových multifunkčních prostorách Vnitroblocku, v hudebním studiu nebo na place při natáčení videoklipu i vlastního koncertu. „Když jsem s kamarádem Tomášem, který celý objekt vlastní, před rokem procházel areál, ani ve snu mě nenapadlo, za jak krátký čas se z Vnitroblocku stane místo, o kterém mluví celá Praha. Toto malé pražské Soho má atmosféru něčeho výjimečného, žádaného, ale zároveň zcela přirozeného a nenuceného. Studio, kde se bude KB Band Academy natáčet je v samém srdci vnitrobloku a už nyní vím, že jsme ho postavili na tom nejlepším možném místě“ říká Michal „Majkláč“ Novák.

KB Band Academy se na konci roku propojí s dalším koncertem v rámci akustických vystoupení Óčka, kterými již prošla největší jména domácí hudební scény. Kdo to bude letos, zůstává stále v utajení.

Kapely se mohou přihlašovat do 5. 5. na mailu kbba@ocko.tv natočením krátkého autorského videa, ve kterém představí svůj projekt. Vybrané kapely budou pozvány na konkurz 8. 5., ze kterého nakonec vzejdou dvě postupující. Více informací najdete na webu www.kbbandacademy.cz

Jak se bude kapelám dařit v jednotlivých úkolech, zaznamená patnáctidílný seriál, který uvede Óčko v druhé polovině roku.

Hudební stanice ÓČKO, ÓČKO GOLD a ÓČKO EXPRES jsou součástí multimediální skupiny MAFRA.

Odkaz na video – https://www.youtube.com/watch?v=W2LimJKiidA

Odkaz na video ke stažení – https://mab.to/oGoipX7Lz

Zdroj: Stanice O, a.s.