O2 COOL HearthStone liga zažila dramatické vyvrcholení!

Aktuálně jediná česká herní liga ve hře HearthStone, které se účastnilo přes úctyhodných tisíc hráčů, dosáhla svého konce. V pražském kostele Sacre Coeur se osmička nejlepších hráčů setkala za jediným účelem, vyhrát vůbec první herní trofej od Prima COOL. Tuto událost si nenechaly ujít ani tváře FTV Prima Roman Šebrle a Viet Anh Doan se svými rodinami.

Pražský kostel Sacre Coeur zažil již mnoho zajímavých akcí, nicméně herní turnaj se zde konal vůbec poprvé v celé jeho historii. Osm předních českých a slovenských hráčů bojovalo po celou sobotu o prestižní titul mistra COOL ligy. Ta se konala poprvé ve své historii a přilákala během čtyř kvalifikací přes 1000 hráčů. Do tohoto posvátného místa se jich ale mohlo kvalifikovat pouze osm, a jen těsně například účast unikla i mistrovi ČR ve hře HearthStone. Jak je HearthStone krásně různorodý, bylo vidět i na účastnících turnaje, kam se probojovali i hráči, kteří se zúčastnili vůbec prvního offline turnaje v životě!

Samotnému finále v kostele předcházely čtyři kvalifikace, kam se probojovala osmička nejlepších. Ti se v systému jednoduchého herního pavouka utkali o trofej O2 COOL HearthStone ligy, načež se do finále probojovala dvojice Wiarnot z týmu Inae a Durango. Zápas to byl opravdu napínavý, diváci na místě fandili oběma hráčům, nicméně z prvenství v turnaji se nakonec radoval prvně jmenovaný hráč. Jejich počínání sledovalo na místě přes 400 diváků. Sobotní finále COOL ligy na internetu zaznamenalo 15 360 přehrání na Twitchi, 1 500 přehrání na Prima Play, celkem 10 500 unikátních sledujících na internetu. K tomu navíc ve formátu HbbTV finále sledovalo 22 684 diváků.

Netradiční událost si nenechaly ujít ani známé tváře FTV Prima – moderátor zpráv Roman Šebrle a Viet Anh Doan alias Liu z pořadu Ohnivý kuře, kteří přišli společně se svými dětmi a vyzkoušeli si legendární HearthStone a virtuální realitu na vlastní kůži. „Počítačové hry mě vždycky bavily a u HearthStone oceňuju hlavně to, že je to logická hra bez násilí. Skvěle jsme si s dětmi ale užili hlavně virtuální realitu, která se zdála až neuvěřitelně skutečná,“ pochvaloval si Roman Šebrle.

Hra HearthStone je nejoblíbenější karetní hrou světa. Měsíčně ji dle statistik společnosti Blizzard hraje přes 50 milionů lidí, což je pětinásobek populace ČR. Jejím plusem je nenásilnost, jednoduchost a grafické ztvárnění. Pokud máte zájem si zahrát hru, běžte na stránky Prima COOL, kde najdete návod, jak si HearthStone zahrát.

„Jsme rádi, že se první ročník tak vyvedl, a jak jste sami mohli vidět, vybrali jsme to nejlepší místo na pořádání herního turnaje, jako je HearthStone. Určitě bychom chtěli poděkovat všem partnerům, kteří se akce zúčastnili a přispěli svým know-how,“ řekl Daniel Grunt, šéf nových médií stojící za zrozením tohoto unikátního formátu. „Chceme v tom i nadále pokračovat, náš záměr už ale nebude jen HearthStone,“ dodal.

Zdroj: FTV Prima s.r.o.