Nový veletrh e-SALON představí elektromobily, auta na alternativní pohon a nahlédne i do Smart Cities

Nový veletrh zaměřený na čistou mobilitu s názvem e-SALON představí návštěvníkům nejnovější modely elektromobilů, ukáže i automobily na další alternativní pohony, jakými jsou CNG, LPG, hybridy, plug-in hybridy, LNG, vodík, biopaliva, líh a další. Návštěvníci i odborná veřejnost se budou moci seznámit s projektem Smart Cities (chytrými městy), s aplikacemi nových možností v rámci dopravy (carsharing), autonomními vozidly, včetně nabíjecí a plnicí infrastruktury. Veletrh pořádá společnost ABF, a.s. spolu se skupinou Prima a agenturou Solootions za rok, od 15. do 18. listopadu 2018, na PVA EXPO PRAHA Letňany.

Založení nového veletrhu zaměřeného na e-mobilitu i jeho realizace v Praze, v srdci Evropy, byla pro pořadatele strategická volba. „Výstaviště PVA EXPO PRAHA je unikátní prostor pro setkávání odborníků a široké veřejnosti. Je to multifunkční veletržní areál s moderním zázemím, který ročně hostí přes 1 milion návštěvníků na 101 akcích. Areál PVA EXPO PRAHA je místem, které přináší inovace a určuje trendy v mnoha oborech, a je tedy připraven i na konání tak specializované akce, kterou rozhodně e-SALON bude,“ říká Tomáš Kotrč, generální ředitel společnosti ABF, a.s., která je jedním z největších organizátorů veletrhů a výstav v ČR.

„Značka Prima už dávno není jen o zábavě u televizní obrazovky. Diváky bavíme u časopisů, knih i na kulturně-společenských akcích. Proto jsme rádi, že můžeme stát i u zrodu nového veletrhu v Praze a posílit povědomí veřejnosti o čisté mobilitě i přerodu velkých měst v tzv. Smart Cities. Segment automobilů je pro nás důležitý nejen z diváckého pohledu, kdy pořad Autosalon patří mezi nejstarší pořady na Primě a divácky nejpopulárnější na trhu, ale patří mezi klíčové i z klientského hlediska,“ doplňuje ke spolupráci Marek Singer, generální ředitel společnosti FTV Prima, která je nejen spolupořadatel veletrhu, ale i hlavním mediálním partnerem veletrhu e-SALON.

Kromě čisté mobility, jejímž cílem je přinést obyvatelům snížení zdravotně rizikových emisí z dopravy, se mohou návštěvníci seznámit i s projektem Smart Cities (chytrá města). Dozví se, jak by měla vypadat budoucí struktura městské mobility a jak by se projekt Smart Cities měl stát součástí koncepce některých měst, jako jsou například Praha, Brno, Pardubice, Písek. Využívání těchto moderních technologií přispěje městům ke zvýšení efektivnosti městské infrastruktury a zlepšení života obyvatel. Platforma zahrnuje nejen efektivnější elektronickou komunikaci, otevřený přístup k informacím, ale i inteligentní řízení dopravy, moderní sítě a distribuce energií, tepla a vody a monitorování životního prostředí. Smart Cities se ale zabývá i chytrými budovami a efektivnějším řízením a správou města a městských firem. Život v chytrých městech by měl být komfortnější a jejich provoz levnější.

Partnery veletrhu e-SALON jsou, mimo jiné, pořad Autosalon a IMPULS Rádio. „Nebojme se společně udělat projekt hodný evropského formátu. e-SALON podle mě významně akceleruje zájem českých firem i jednotlivců o tento segment automobilů. Praha se může stát vzorovým centrem e-mobility,“ komentuje veletrh Josef Vrtal, moderátor a režisér pořadu Autosalon.

Více informací na www.e-salon.cz.

Zdroj: FTV Prima spol. s r. o.