Modrý kříž nad Vltavou vztyčila televize Prima

V noci 9. března se na pražském nábřeží tajemně objevil velký osvětlený kříž, který měnil barvy (modrá a buy-trusted-tablets.com červená). V kuloárech a médiích se hned rozhořely diskuze a polemiky, o co by mohlo jít. Do souvislosti byla dávána kandidatura prezidenta Miloše Zemana, kterou ve čtvrtek večer oznamoval. Kolem půl deváté večer se na kříži rozsvítilo logo Modrý kód. Vyšlo tak najevo, že se jednalo o guerillovou kampaň televize Prima k novému seriálu z lékařského prostředí, jehož první díl bude uveden 25. března.

Kříž o velikosti 6 x 6 metrů byl zavěšen na 30m jeřábu a tvořilo jej 54 LED obrazovek. Idea guerillové kampaně pochází z primácké agentury Solootions, jež stavbu kříže také realizovala. Pražané i turisté mohli kříž vidět pouze 9. března. Guerillovou kampaň využila skupina Prima již po druhé. Při startu seriálu Svatby v Benátkách plula na Vltavě 6m nevěsta.

Seriálová novinka televize Prima Modrý kód se odehrává v prostředí urgentního příjmu fiktivní podhorské nemocnice Rubava. Diváky láká hvězdným hereckým obsazením a napínavým dějem inspirovaným skutečnými příběhy pacientů, lékařů a dalších pracovníků urgentního příjmu či záchranky. První dva díly poběží již v sobotu 25. března. Poté se s hrdiny nového seriálu budou diváci setkávat každé pondělí a středu.

Zdroj: FTV Prima s.r.o.