Modrý kód a Český červený kříž díky osvětovým spotům již podruhé zachraňují životy

Televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem připravila již podruhé osvětovou kampaň základů první pomoci. Od pondělí 18. března se tak na obrazovkách druhé největší komerční stanice budou diváci potkávat se svými seriálovými hrdiny v několika spotech, ve kterých je provedou jednotlivými názornými kroky úkonů při zachraňování lidských životů.

Další série pěti samostatných instruktážních spotů je zaměřena opět na jedny z nejčastějších situací, kdy každá vteřina a pomoc napomáhají záchraně lidského života – epilepsie, infarkt, odstranění klíštěte, popáleniny a cukrovka. Navazují tak na první řadu kampaně, ve které účinkovali Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Marek Němec, Kristýna Frejová a Eva Josefíková. Aktéry jednotlivých částí osvětové kampaně s názvem „Když jde o život“ jsou opět herci z oblíbeného seriálu Modrý kód, tentokrát David Gránský, Eva Burešová, Tomáš Měcháček, Ondřej Rychlý a Sandra Nováková.

„Druhá řada spotů navazuje na úspěch loňské, první řady a na její ohlasy ze strany televizních diváků. Jsme rádi, že se díky edukačním spotům podařilo zachránit řadu lidských životů. Letos osvětovou část televizní kampaně doplníme o komunikaci v dalších online, tiskových a outdoorových médiích,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

„Jsme potěšeni, že se nám společně podařilo realizovat pokračování úspěšné kampaně Když jde o život. V pětici nových spotů jsme se tentokráte zaměřili i na témata, která po odvysílání první série spotů zajímala veřejnost. Často jsme byli totiž kontaktováni veřejností s dotazy, zda uvidí další spoty a jestli bychom se mohli příště zaměřit na to či ono téma. Nejvíce je zajímalo, jak poskytnout první pomoc při epileptickém záchvatu nebo jak správně odstranit přisáté klíště. Děkujeme všem, kteří se na tvorbě spotů podíleli, a jsme rádi, že prostřednictvím televize Prima se tyto spoty dostanou skutečně ke každému. Věříme, že díky jejich pojetí a jasné instruktážní formě prezentované oblíbenými herci seriálu Modrý kód pomohou nejen v situacích, když jde o život,“ uvádí Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Českého červeného kříže.

Druhou řadu osvětové kampaně „Když jde o život“, kterou pro televizi Prima natočil tým audiovizuálního studia Department, uvidí diváci od pondělí 18. března 2019. Instruktážní spoty budou přístupné také na oficiálních stránkách Českého červeného kříže www.cervenykriz.eu. Kampaň se dále objeví na stránkách deníku BLESK, v regionálním Deníku, na zpravodajských stránkách iDNES.cz, Aktuálně.cz a v řadě dalších médií.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.