Minisérie Linka přilákala k televizním obrazovkám průměrně 1 mil. diváků

Novou čtyřdílnou minisérii FTV Prima Linka průměrně sledovalo 1 017 000 diváků (share 29,68 %) v CS 15+. Úvodní díl, který měl premiéru 17. června, vidělo 1 163 000 diváků (share 32,25 %) v CS 15+. Podíl sledujících u ekonomicky aktivních obyvatel (15–69 let) byl téměř shodný, 33,39 % (860 000 diváků).  Pořad se tak stal v obou skupinách nejsledovanějším pořadem večera. Napínavá podívaná přitáhla diváky i ke sledování druhého dílu ve středu 19. června – 1 106 000 diváků (share 31,07 % v CS 15+).

„Velice mě těší úspěch nové minisérie Linka, dlouho jsme hledali zajímavý námět, který by divákům přiblížil hluboké lidské příběhy. Snažili jsme se jít pod povrch oficiálních sdělení. A věřím, že se nám to i díky týmu zručných profesionálů v čele s režisérem Jiřím Chlumským povedlo,“ říká Lenka Hornová, ředitelka obsahu, která zároveň stojí i za námětem minisérie Linka.

Původní český scénář čtyřdílné minisérie Linka byl nejen plný informací o chodu linky 112, ale přibližoval také osobní život profesionálů, kteří pomáhají ostatním zachránit život, uhasit požár a vyřešit stovky dalších složitých situací. Stejně tak se osobní příběhy odvíjely i v rovině případů, které záchranáři řešili. V každém díle byly zachyceny nejen výjezdy složek IZS, ale také drobné případy, které se daly vyřešit po telefonu – pouze necelých 10 % volání na tísňové linky totiž končí výjezdem některé ze složek IZS. Velmi často jde o psychickou podporu a pomoc, kterou například starší osamělý člověk nemá, a tak vyhodnotí celou situaci jako krizovou a volá o pomoc. V hlavních rolích mohli diváci vidět např. Ivanu Chýlkovou, Ondřeje Brzobohatého, Martina Hoffmanna, Martina Fingera či Vladimíra Kratinu.

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 3. 7. 2019

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.