Media Club nabízí klientům nový obchodní balíček s HbbTV

Obchodní zastupitelství Media Club přichází od ledna s novou nabídkou pro klienty. Standardní online balíček je rozšířen o přehrání videospotu v HbbTV. Tato kombinace přináší klientům větší zásah cílové skupiny a možnost zasáhnout bonitnější část populace.

„HbbTV je pro nás v letošním roce klíčovou platformou, kde bychom rádi zdvojnásobili tržby, proto přicházíme s novým produktem, který je určen pro všechny klienty, kteří mají bonitnější klientelu nebo hodnotí kampaně počtem oslovených klientů,“ říká Ladislav Dianiška, ředitel obchodního zastupitelství Media Club.

Stávající balík Prima pack Videospoty kombinuje přehrání videospotů na počítačích, mobilech a tabletech. Nový balík je doplněn o přehrání videospotů v Prima PLAY aplikaci na HbbTV, což stávající inventory rozšiřuje o 25 %. Průměrně televizi s HbbTV sledují dva diváci (resp. 1,94).

„Zadavatel, který tento balíček využije, nemusí pro HbbTV část tvořit samostatnou aplikaci.  Videospot se v HbbTV přehraje, ale svou funkčností a zobrazením se podobá klasickému reklamnímu spotu v terestrickém vysílání. Vytvoření speciální aplikace však klientům doporučujeme, spot má pak přidanou hodnotu a uživatel je motivován kliknout a dostat se k dalším informacím,“ doplňuje Ladislav Dianiška.

Media Club patří mezi průkopníky na českém trhu v nabídce využití HbbTV jako reklamní platformy. První kampaně zde byly realizovány v září 2015 a byly postaveny na formátu tzv. červeného tlačítka, které se zobrazovalo v pravém dolním rohu televizní obrazovky, a již tehdy přinesly výrazný zájem diváků. Například jedna z prvních kampaní pro společnost Vodafone trvala jeden týden v září a červené tlačítko oslovilo 620 000 diváků. Další reklamní formáty těžící z kreativity HbbTV na sebe nenechaly dlouho čekat. V polovině ledna na stanicích FTV Prima běžela kampaň klienta BMW Group Česká republika, která kombinovala již tři reklamní formáty. Začátkem května Media Club poprvé na HbbTV využil formát Switch-in. Výsledek kampaně předčil obvyklé hodnoty, také počet zájemců o otestování produktu klienta O2 byl trojnásobný oproti stanoveným cílům. Na konci roku byla vyvinuta speciální aplikace XXL Streamer pro streamování z eventů, kdy se diváci stiskem červeného tlačítka dostanou přímo do živého vysílání. Další klienti, kteří již ve svých kampaních otestovali HbbTV, jsou například Ikea, MasterCard, KB, Sazka, Škoda, Hyundai, Visa, Tchibo, Česká pojišťovna.