Kampaň pro SsangYong v HbbTV oslovila 1,7 milionu diváků

Media Club v rámci projektu CAR PR spustil v polovině března pro svého klienta, automobilku SsangYong, crossmediální kampaň, v rámci které byly využity pořad Autosalon, HbbTV a web Autosalon.tv. SsangYong v rámci kampaně propagoval nový model SUV 4×4 Rexton, která byla realizována ve spolupráci s agenturou Vondrák&Heisig.

Stejný typ kampaně využil Media Club v rámci svého projektu CAR PR i pro dalšího automobilového klienta, kdy opět byla HbbTV platforma kombinována s pořadem Autosalon a webem Autosalon.tv. V obou případech se cílilo na konkrétní skupinu diváků, která má zájem o prezentaci nových modelů automobilů,
a zároveň o výsledek testu daného modelu pořadu Autosalon. Konkrétně kampaň klienta SsangYong byla navíc adaptována podle lokace dealera na tři území, uživatelům se tak zobrazila adresa dealera v jejich okolí.

Průběžné výsledky těchto dvou kampaní měřených v období březen až duben ukazují, že reklamní formát Switch-in v rámci HbbTV zasáhl v průměru 1,7 milionu diváků. Samotnou HbbTV aplikaci pak navštívilo průměrně 25 000 diváků, z toho si každý v průměru spustil 2 videa.

Reportáž v pořadu Autosalon vidělo 465 000 diváků, včetně odložené sledovanosti, ve věku 15–69 let.
Na webu Autosalon.tv bylo dosud zaznamenáno 20 000 přehrání reportáže.

„Opět se nám potvrdilo, že kampaně na HbbTV skvěle fungují pro klienty z oblasti automotive. Další výhodou je jejich rychlá příprava, kterou klientům umožňuje nástroj HbbTV Creator. Například celá kreativa HbbTV aplikace pro automobilku SsangYong byla vytvořena v rekordně krátkém čase 4 hodin,“ říká Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje Media Club.

Výroba aplikace probíhá prostřednictvím nástroje HbbTV Creator https://www.hbbtvcreator.com/, kde má klient na výběr ze tří šablon. Celá operace zabere minimum času a je pro klienty Media Clubu zdarma.

Hybridní televize (neboli HbbTV) je technologie, která spojuje výhody standardního televizního vysílání s možností příjmu obsahu šiřitelného po internetu. Divák pohodlně sedí u obrazovky a prostřednictvím dálkového ovladače ovládá dění na svém televizoru a jednoduše se propojuje na aplikace, jako je například videoarchiv iPrima. Podle posledního měření Českých Radiokomunikací může FTV Prima prostřednictvím HbbTV v jeden okamžik zasáhnout až 298 000 diváků

Zdroj: HbbTV měření, srpen, říjen 2017, březen 2018, ČRa.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.