Eliška Balzerová získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský dabing v primáckém seriálu Zlá krev

FTV Prima získala letos na slavnostním vyhlášení prestižních Cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu ocenění z nejcennějších. V rámci jubilejního 25. ročníku si Cenu diváků za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu odnesla herečka Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové v podání herečky Jessicy Lange v seriálu Zlá krev.

Příznivci dabingu měli i letos možnost elektronicky hlasovat pro nejúspěšnější ženský a mužský hlas, a rozhodnout tak o Ceně diváků za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu. „Cena diváků je oceněním, jež nezpochybnitelně svědčí o tom, že vyrábíme kvalitní a hodnotný český dabing. A velice mě těší, že právě toto ocenění jsme získali,“ uvádí Jaroslav Richtr, vedoucí oddělení dabingu skupiny Prima.

 Nejvíce hlasů získala Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové v seriálu Zlá krev, který odvysílala Prima LOVE. „Toto ocenění je velmi cenné. Když se dávají ceny za určitý výkon a uděluje je komise, tak tam mohou být různé animozity, herečky se nemají rády a herci se nemají rádi, ale tohle je cena diváků, takže já jsem velmi šťastná. Mám radost a děkuji divákům,“ uvedla herečka Eliška Balzerová při slavnostním předávání, potěšená upřímnou diváckou přízní. Cenu diváků za nejlepší mužský výkon pak získal Vojtěch Dyk za roli Grinche ve stejnojmenném animovaném snímku.

V rámci jubilejního 25. ročníku cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu se sešlo pro hodnocení 41 snímků a porota posuzovala celkem 102 návrhů. Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu tentokrát získali hned čtyři herci. Jsou jimi Jana Šulcová, Aranka Lapešová, Jiří Klem a in memoriam Václav Postránecký, který zemřel letos v květnu a za kterého cenu převzala rodina.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, uděluje již od roku 1994.

Zdroj: FTV Prima, spol. s.r.o.