Prima ZOOM

5 601 000
Reach
1,69%
Share
Cílová skupina: D15-69

Prima ZOOM začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Ve 14 rozmanitých tematických blocích najdou diváci nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Průměrný celodenní share Prima ZOOM je 1,96 %1 v CS 15–69 let. Kanál nejčastěji sledují muži nad 35 let se středoškolským vzděláním, podíl mužů mezi diváky Prima ZOOM tvoří 60 %.

Od roku 2013 Prima ZOOM spolupracuje s Nadačním fondem Neuron. V témže roce stanice začala kooperovat s nejprestižnější výstavou novinářské fotografie World Press Photo. Od roku 2016 je partnerem také české fotografické výstavy Czech Press Photo, v rámci které je vyhlašována Cena Prima ZOOM. V rámci partnerství Prima ZOOM aktuálně spolupracuje i se Zoo Praha, Botanickou zahradou hl m. Prahy, Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Krokodýlí ZOO Protivín.
Divácky nejúspěšnějšími pořady se v průběhu let staly filmy Miroslav Zikmund: Cesta stoletím, Rybí bojovník s Jakubem Vágnerem či Ostrov na severu Romana Pecha. V loňském roce byly poprvé na obrazovkách uvedeny ozvěny Ceny Neuron Prima ZOOM s nejlepšími krátkými českými vědeckými videi z ročníků 2014–2016 a seriál V kokpitu, který obdržel od Aeroklubu České republiky ocenění za popularizaci českého letectví.

Na podporu image Prima ZOOM běžela v roce 2016 celorepubliková kampaň, která byla postavena na známých českých osobnostech reprezentující programové bloky Zázraky vědy a techniky, Fascinující příroda a Cestovatelé a dobrodruzi. Veřejnost mohla vidět kardiochirurga prof. MUDr. Jana Pirka, šéfredaktorku časopisu Lidé a Země Lenku Klicperovou a Miroslava Bobka, ředitele Zoo Praha v rámci televizní kampaně, v tištěných médiích, na internetu, v rádiu či na prémiových outdoorových plochách.

 

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere; období 1-9/2017, AD 06-06, CS 15-69