Prima ZOOM

5 742 000
Reach
1,98%
Share
Cílová skupina: D15-69

Prima ZOOM začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Ve 14 rozmanitých tematických blocích nachází diváci pravidelně nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2018 byl 1,79 % v CS 15+. Kanál nejčastěji sledují muži nad 35 let se středoškolským vzděláním, podíl mužů mezi diváky Prima ZOOM tvoří 60 %.

Nejoblíbenějšími tematickými bloky v roce 2018 podle share v CS 15+ se staly: Volání divočiny, Drsný svět a Tajemství Země a vesmíru. Nejsledovanějšími pořady byly především přírodovědné dokumenty v čele se snímkem Yellowstone, dále bodovala původní české tvorba – film Milda a seriál Utajené příběhy českých dějin. Čechy zajímá také téma Hitler a vlaky, ideálně v kombinaci.

Rostoucí oblibu si drží i server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima ZOOM se stal loňský leden, kdy jej navštívilo 743 033 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 541 560 RU měsíčně. Facebookový profil Prima ZOOM sleduje přes 760 000 fanoušků.

Brand Prima ZOOM ještě doplňuje stejnojmenný časopis, který jako exkluzivní čtvrtletník vychází od května 2018. Kromě tematických článků, které odrážejí pestrou programovou nabídku dokumentárního kanálu, přináší vždy unikátní rozhovor s významnou českou osobností. Na obálce prestižního magazínu nejen o přírodě, historii a vědě se tak objevily legendy jako Jaromír Jágr, Karel Gott nebo Karel Voříšek. Titul vydává FTV Prima podobně jako ostatní časopisy pod hlavičkou agentury Solootions.

 

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, období = rok 2020, ke dni 11. 10. 2021