Prima ZOOM

5 742 000
Reach
1,98%
Share
Cílová skupina: D15-69

Prima ZOOM začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Průměrný celodenní share Prima ZOOM je 1,96 % v CS 15–69 let.

Ve čtrnácti tematických blocích divákům pravidelně nabízí nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery nebo ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Kanál sledují především muži (66 %) a sledující patří převážně do prémiové socioekonomické skupiny A nebo B (25 % diváků).

Prima ZOOM je také mediálním partnerem prestižních akcí a institucí, např. Czech Press Photo, Czech Nature Photo, Festival Banff, festival Prima ZOOM Neznámá Země, bitva o Libušín, MFF voda moře oceány či Krokodýlí ZOO Protivín a další.

Prima ZOOM navíc podporuje vlastní českou dokumentární tvorbu, která patří mezi divácky nejúspěšnější pořady – např. Miroslav Zikmund: Cesta stoletím, Utajené příběhy českých dějin, Srdcaři v Africe, Srdcaři na severu, Tatra kolem světa 2, Polární putování s Petrem Horkým – po polárních krajích.

Brand Prima ZOOM doplňuje stejnojmenný časopis zaostřený na poznání, který jako exkluzivní čtvrtletník vychází od května 2018. Jeho šéfredaktorkou je uznávaná novinářka, fotografka a válečná reportérka Lenka Klicperová. Kromě tematických článků, které odrážejí pestrou programovou nabídku TV kanálu, přináší vždy unikátní rozhovor s významnou českou osobností. Na obálce prestižního magazínu nejen o přírodě, historii a vědě se objevily takové osobnosti jako Marie Rottrová, Petra Kvitová, Jaromír Jágr, Marta Kubišová, Ivan Trojan, Dana Drábová a spousta dalších. V letošním druhém, červnovém vydání se můžete těšit na rozhovor s Taťánou Kuchařovou. Titul vydává skupina Prima podobně jako ostatní časopisy pod hlavičkou agentury SOLOOTIONS.

 

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, období = rok 2020, ke dni 11. 10. 2021