Prima LOVE

5 413 000
Reach
1,78%
Share
Cílová skupina: D15-69

Vysílání tematického kanálu Prima LOVE skupiny Prima začalo symbolicky 8. března 2011 na Den žen. Ženy patří mezi klíčové diváky této stanice, a proto jedním z narozeninových překvapení uplynulého roku byl dubnový re-launch stanice, která se tak vrátila ke své podstatě – k ženám – tedy i k původní magentové barvě a programové skladbě cílené na ženské obecenstvo.

Toto posunutí programového schématu směrem k ženskému publiku přineslo pozitivní výsledky. Podíl diváků sledujících Prima LOVE v rámci celého dne díky tomuto kroku vzrostl na 2,22 % v cílové skupině 15+. V prime time Prima LOVE meziročně za období po re-launchování vzrostla o 0,76 p. b. na 2,30 %. Největší nárůst byl v cílové skupině žen starších patnácti let.

Programová skladba kanálu Prima LOVE byla v rámci re-launche výrazně obohacena o žánr telenovely, který nyní mezi divačkami zažívá obrovskou popularitu srovnatelnou s dobou boomu tohoto žánru před dvaceti lety. Mezi nejsledovanější pořady stanice Prima LOVE se tak od té doby staly telenovely Grand hotel, Tisíc a jedna noc a Velvet. Nejlépe si však i nadále u diváků vedou večerní filmy od 20 hodin. Nejsledovanějším filmem se stal snímek Proud smrti, který vidělo 212 000 diváků v CS 15+ s share 8,15 %.

Prima LOVE je od roku 2013 hlavním mediálním partnerem charitativního AVON Pochodu. Této akce se každoročně účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu.

Od roku 2016 pořádá televize Prima pod hlavičkou Prima LOVE běžecký závod Prima Run – netypický závod pro zamilované páry i jednotlivce pod heslem „Rozdej lásku během“. Narozeniny Prima LOVE i svátek lásky mohou ženy oslavit 1. května na akci LOVE DAY v pražské Grébovce. Ta se ten den mění v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy.

 

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, období = rok 2020, ke dni 11. 10. 2021