Prima COOL

6 374 000
Reach
3,05%
Share
Cílová skupina: D15-69

Celoplošný televizní kanál Prima COOL vysílá od 1. dubna 2009. Programové schéma kanálu je zaměřeno na filmy, kultovní či geekovské seriály a zábavné pořady. Typickými diváky jsou mladí muži.

Styl komunikace kanálu Prima COOL se od začátku vymyká běžnému pojetí televizních stanic. Grafická podoba pracuje s jednoduchými grafickými prvky, kombinují v sobě humor a nadsázku. První ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat – cena veřejnosti v rámci prestižního designového ocenění Czech Grand Design za rok 2009. V roce 2010 získal kanál Prima COOL hned dvě stříbrné medaile na Promax/BDA Europe v Lisabonu. Grafika vytvořená studiem Oficina bodovala v kategoriích Nejlepší logo a Nejlepší branding. Super Brand Council ohodnotil značku Prima COOL cenou Czech Superbrands 2016. Tematický kanál se tak řadí mezi značky s vynikající pověstí na lokálním trhu.

Vlajkovou lodí kanálu je bezesporu seriál Simpsonovi, který popisuje dobrodružství animované rodinky ze Springfieldu. První díl se na COOLu objevil na Nový rok 2010. Tento nejdéle vysílaný animovaný americký seriál na televizní obrazovce baví diváky natolik, že Prima COOL několikrát vysílala i maratóny aneb nahuštěné formáty žluté zábavy. Každý čtvrtek pak Prima COOL nabízí divákům COOLtovní movies.

COOLácké projekty

V roce 2011 se na Prima COOL objevují také pořady z vlastní tvorby. Prvním kouskem byl herní pořad RE-PLAY. Další pořad pro milovníky krásných rychlých strojů – Moto cestou necestou – vznikl o dva roky později. Třetím formátem, který přichází v roce 2014, je gamingová show Applikace. Od července roku 2011 běží na Prima COOL ve večerních hodinách jeden z nejstarších primáckých pořadů, Autosalon, který se vyznačuje svérázným humorem redaktorů. Od roku 2017 běží ve večerních hodinách improvizační show PARTIČKA s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Ondřejem Sokolem v hlavních rolích. V lednu 2020 pak Prima COOL začala vysílat drsnou reality show I AM FIGHTER. V únoru téhož roku Prima COOL nabídla divákům vůbec první seriál z vlastní tvorby s názvem Po hlavě. Dalším počinem na poli vlastní tvorby se téhož roku stal sociologický projekt EXPERIMENT 21. Na jaře 2021 dorazila na Prima COOL bláznivá talkshow Nečum na mě show s moderátorem – plyšovým maňáskem Adolfeenem. V roce 2022 byl uveden zábavný pořad Mezi COOLKy, cestopisný pořad s Pepou Vrtalem Fotr na tripu, soutěžně zábavný pořad Blondýna, Kutil a Zabiják a zábavný stand-up K.O.MICI, originální talk show mentalisty Radka Bakaláře Magic Show. Na jaře 2023 jsou vysílány svižný komediální formát WTF: Welmi trapné ftipy a talkshow z prostředí sportu Šatna.

COOLtovní akce

Od roku 2014 se Prima COOL stává také pořadatelem a partnerem mnoha kulturních akcí. Nejprve na apríla pořádala pro své fanoušky COOL Day – hudebně gamingovou oslavu narozenin a projekt bestCOOLfest, kde diváci hlasovali pro nejlepší festival léta. Obdobnou anketou byl bestCOOLpark, v níž pro změnu milovníci zimních sportů volili nejlepší skiareál v ČR. Dalším COOLáckým projektem byl YOU FEST v Průmyslovém paláci v Praze (2016–2019) – festival zaměřený na mladé lidi, kterým nabídl porci zábavy formou špičkových českých kapel, vystoupení předních youtuberů a gaming zones. Od roku 2020 pořádá na Smíchovské náplavce adrenalinovou show COOLIFE FEST, kde je prezentována elita freestyle sportů. Součástí je i MČR v BMX minirampě a nechybí ani četná hudební vystoupení, přednášky či výstavy.

 

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, období = rok 2020, ke dni 11. 10. 2021