Prima COOL

6 374 000
Reach
3,05%
Share
Cílová skupina: D15-69

Celoplošný televizní kanál Prima COOL oslavil 1. dubna 2019 již desáté narozeniny. Programové schéma kanálu je zaměřeno na filmy, kultovní či geekovské seriály a zábavné pořady. Typickými diváky jsou mladí muži.

Styl komunikace kanálu Prima COOL se od začátku vymyká běžnému pojetí televizních stanic. Grafická podoba pracuje s jednoduchými grafickými prvky, kombinují v sobě humor a nadsázku. První ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat – cena veřejnosti v rámci prestižního designového ocenění Czech Grand design za rok 2009. V roce 2010 získal kanál Prima COOL hned dvě stříbrné medaile na Promax/BDA Europe v Lisabonu. Grafika vytvořená studiem Oficina bodovala v kategoriích Nejlepší logo a Nejlepší branding. Super Brand Council ohodnotil značku Prima COOL cenou Czech Superbrands 2016. Tematický kanál se tak řadí mezi značky s vynikající pověstí na lokálním trhu.

Vlajkovou lodí kanálu je bezesporu seriál Simpsonovi, který popisuje dobrodružství animované rodinky ze Springfieldu. První díl se na COOLu objevil na Nový rok 2010. Tento nejdéle vysílaný americký seriál na televizní obrazovce baví diváky natolik, že několikrát do roka jsou na Prima COOL vysílány maratóny aneb nahuštěné formáty žluté zábavy. Dalším oblíbeným komediálním seriálem je Teorie velkého třesku.

Od roku 2014 se Prima COOL stává také pořadatelem a partnerem mnoha kulturních akcí. Již tradičně na apríla pořádá pro své fanoušky COOL Day – hudebně gamingovou oslavu narozenin. Ten samý rok spatřil světlo světa projekt bestCOOLfest, kdy diváci hlasují pro nejlepší festival léta. Obdobnou anketou je bestCOOLpark, v níž pro změnu milovníci zimních sportů volí nejlepší ski areál v ČR. Obě ankety jsou prezentované v rámci minipořadů na Prima COOL a hlasování probíhá na mikrostránkách. Nejnovějším COOLáckým projektem je YOU FEST v Průmyslovém paláci v Praze – festival zaměřený na mladé lidi, kterým nabídne pořádnou porci zábavy formou špičkových českých kapel, vystoupení předních youtuberů a vymazlené gaming zone, který vzniká ve spolupráci s TV Óčko.

 

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, období = rok 2020, ke dni 11. 10. 2021