CNN Prima News

Měsíčně zasáhneme
až 7 045 000 lidí
CNNPrima.cz měsíčně navštíví
až 3 370 472 reálných uživatelů

Zpravodajský kanál skupiny Prima, součást rozsáhlé stejnojmenné multimediální platformy, odstartoval 3. května 2020 v 18.55.

CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN. Nabízí sedm dní v týdnu moderní český zpravodajský servis s globálním přesahem.  Platforma CNN Prima NEWS se opírá o mnohaleté zkušenosti sítě CNN, která obsahuje stovky zpravodajů a spolupracovníků v desítkách zemí po celém světě. Kontinuálním vysíláním z největšího a nejmodernějšího studia ve střední Evropě provázejí diváky desítky moderátorů a novinářů.

Po necelém roce fungování (v březnu 2021) oslovila multiplatforma CNN Prima NEWS celkem rekordních 7 730 000 lidí. Doslova raketový růst zaznamenal na české mediální scéně web CNN Prima NEWS, který již první měsíc po startu navštívilo přes milion reálných uživatelů (1,2 mil. RU). V říjnu atakoval hranici dvou milionů reálných uživatelů, v lednu 2021 se s 3 152 964 RU zařadil mezi ostřílené zpravodajské matadory a v dubnu se s 3 755 800 reálnými uživateli probojoval mezi TOP 3 zpravodajské weby. 6. dubna 2021 web překonal návštěvnost 1 mil. RU denně!

V roce 2023 má CNN Prima NEWS za sebou třetí, a zatím nejúspěšnější rok od svého vzniku. Díky několika náročným projektům, jako například netradičně zpracovanému zpravodajství ke komunálním volbám, a zejména velkolepě pojatým prezidentským volbám, přibýval i počet diváků. Sledovanost televizního kanálu již třetí kalendářní rok v řadě roste a v roce 2023 zatím průměrně dosáhla na 2% share v CS 15+. Řadu rekordů ve sledovanosti překonaly i jednotlivé pořady v čele s diskusní Partií Terezie Tománkové, kterou v letošním roce několikrát sledovala čtvrtina všech diváků u obrazovek. Daří se i onlinu – web CNNPrima.cz se od svého startu drží mezi nejnavštěvovanějšími zpravodajskými weby v Česku, v měsíčních číslech to zatím dotáhl nejvýše na 3,9 milionu reálných uživatelů. I díky velkému zásahu na sociálních sítích oslovuje v roce 2023 celá multiplatforma měsíčně v průměru 7 milionu lidí

Sociální sítě jsou nezbytnou součástí multiplatformy CNN Prima NEWS a pomáhají oslovit sociální skupiny, které stále častěji hledají informace a zprávy v online prostředí. CNN Prima NEWS můžete sledovat na Facebooku, Instagramu, TikToku, YouTube a Twitteru.

Mezi klíčové pořady multiplatformy CNN Prima NEWS patří HLAVNÍ ZPRÁVY se zpravodajským souhrnem celého dne, společenský magazín SHOWTIME, diskusní Partie Terezie Tománkové, zpravodajsko-publicistický pořad 360°, ranní show NOVÝ DEN, diskusně politické K věci a Co na to premiér, ekonomický pořad Co na to vaše peněženka, Zprávy z regionů, Prima Česko, Prima SVĚT.

CNN Prima NEWS pravidelně boduje u diváků díky rozsáhlým speciálům u příležitosti významných domácích i světových událostí. V minulosti to byly například prezidentské i parlamentní volby, válka na Ukrajině, korunovace britského krále Karla III., ale i přírodní neštěstí či významné starty kosmických lodí. CNN Prima NEWS klade důraz na to, aby se vysílaná témata týkala diváků a aby byly informace snadno srozumitelné. I proto zpravodajský tým používá moderní technologie, jako je rozšířená realita (AR), díky které se ve studiu CNN Prima NEWS v minulosti objevily v reálné velikosti například tanky, vesmírné lodě či kočár, který používají britští panovníci.

Pro multiplatformu CNN prima NEWS je důležité propojení jednotlivých částí – televize, online zpravodajství i sociálních sítí. Diváci tak mají možnost díky QR kódům na obrazovce zjistit detaily o tématech, na která v reportážích nezbylo tolik času, nebo hlasovat v anketách, jako tomu bylo při hlasování v předvolebních debatách. Důležitá je i spolupráce se Střediskem empirických výzkumů STEM a agenturou STEM/MARK, které dodávají redakci velmi zásadní data. Díky jejich predikcím například oznámila CNN Prima NEWS jméno nového českého prezidenta po volbách v lednu 2023 jako první s jistotou už při sečtení pouhých 6,66 % hlasů. A už v tu chvíli určily konečný výsledek s přesností na dvě desetinná místa – stejně jako v prvním kole voleb.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, NetMonitor, Facebook, prosinec 2021

Celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho (TV, online, social)

Zdroj dat: NetMonitor – SPIR – Gemius, Prosinec 2021